عیدی فن آوران به سهامداران

در سال جهش تولید در تولید خوب عمل کردیم در کسب سود بی نظیر مدیرعامل پتروشیمی فن آوران خبر داد

بنا بر اظهار محمد جواد بدری مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن آوران سود سالجاری این شرکت از مجموع سود حاصله طی شش سال گذشته بیشتر است.
در سال جهش تولید در تولید خوب عمل کردیم در کسب سود بی نظیر مدیرعامل پتروشیمی فن آوران خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی فن آوران، این شرکت در سال 1399 موفق به افزایش 7 درصدی مجموع حجم تولیدات خود در مقایسه با سال قبل شد.آمار ها نشان می دهند از مجموع 100 درصد تولید در سالجاری، 79 درصد مربوط به تولید متانول،  12 درصد سهم اسید استیک و 9 درصد نیز منتج از تولید منوکسید کربن در سبد تولیدات مجتمع پتروشیمی فن آوران می باشد.

 شایان ذکر است میزان تولید متانول در سال جاری علیرغم محدودیت های اعمال شده در تخصیص گاز خوراک طی فصول سرد سال، برابر با سال قبل بوده و پیش بینی می گردد تولید این محصول با 81 هزار تن، آخرین روز قرن جاری در سال99 را پشت سر بگذارد.

محمد جواد بدری مدیرعامل این شرکت با اعلام این خبر افزود: رشد چشمگیر تولید در واحد اسید استیک فن آوران نیز به میزان 49درصد، معادل 48319 تن بیشتر از سال گذشته بوده است و این در حالی است که این واحد با محدودیت تولید ناشی از فرسودگی و پایان عمر مفید راکتور 2101 خود مواجه است که در مرحله ساخت قرار دارد.

وی از بکارگیری تمام تلاش ها برای تحقق ظرفیت اسمی واحد اسید استیک خبر داد و گفت: در مجموع، تولید این محصول در سال جاری و تا تاریخ چهارم اسفند برابر با 136،224 تن می باشد و پیش بینی کرد با ادامه این روند، این رقم تا پایان سال به 147،553 تن افزایش یابد که 98 درصد ظرفیت اسمی این واحد 150 هزار تنی را در شرایط فعلی محقق می سازد.

این میزان تولید اسید استیک در تاریخچه فعالیت تنها تامین کننده اسید استیک کشور بی سابقه عنوان گردید که موجب گردیده است فاصله مثبت 49 درصدی با 99 هزار تن تولید سال گذشته به ثبت برسد.

مدیر عامل پتروشیمی فن آوران با اشاره به ثبت رکورد تولید مازاد بر ظرفیت اسمی این واحد در هر روز در سال 1399، که دستیابی به سقف تولید 510 تن روزانه را محقق نمود، پایش های مستمر و پیشگیری از توقف های احتمالی و مهار موانع تولید را که به همت جوانان متعهد و متخصص این شرکت حاصل گردید را عامل این حماسه بر شمرد و از بکار گیری تمام ظرفیت ها برای بهره برداری بهینه از منابع در اختیار تولید خبر داد.

او تولید واحد منوکسید کربن این شرکت که خوراک واحد اسید استیک و نیز نیاز برخی شرکت های منطقه مانند پتروشیمی های کارون و رازی را نیز تامین می نماید، قابل توجه ذکر کرد و به افزایش 40 درصدی تولید این واحد در سال 99 در مقایسه با سال قبل اشاره کرد.

واحد منوکسید کربن پتروشیمی فن آوران در سال 1398 موفق به تولید 76886 تن محصول گردید که این میزان برای سال جاری و در هفته اول اسفند برابر با 99 هزار تن محقق گردیده و پیش بینی می گردد تا پایان سال به 108 هزار تن افزایش یابد.

شرکت پتروشیمی فن آوران توانسته است علاوه بر حفظ و افزایش میزان تولید محصولات خود سود خالص 68926 میلیارد ریالی را مستند به صورت های مالی حسابرسی نشده منتشر شده در کدال نیز محقق نماید که حکایت از افزایش 365 درصدی آن در مقایسه با سال قبل دارد و سود پایه هر سهم را معادل 68800 ریال نوید می دهد.

گفتنی است سود پایه هر سهم شرکت 53990 ریال از سال قبل بیشتر و در کل باید اشاره داشت سود سالجاری این شرکت از مجموع سود حاصله طی شش سال  گذشته بیشتر است.

محمد جواد بدری در پایان افزود پتروشیمی فن آوران در سالی که روبه پایان است در تولید خوب و در سود آوری که حاصل در آمد های عملیاتی و مدیریت بهینه منابع مالی و نیز سرمایه گذاری های آگاهانه در بازار سهام شرکت های بورسی بود بی نظیر عمل کرد.

وی در پایان، خاطر نشان ساخت کلیه عوامل و ارکان این شرکت، پرتلاش و متعهدانه همگام با سیاست های ابلاغی گروه تاپیکو و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در راستای اهداف کلان کشور و در راستای سیاست های توسعه اقتصادی و نیز منافع ذی نفعان حقوقی، حقیقی و معنوی که همانا بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، در مسیر انجام بهینه مسئولیت های محول گام بر خواهند داشت و ابراز امید واری نمود کشور، بیش از پیش شاهد گشایش و رونق در عرصه تولید و صنعت پتروشیمی بعنوان یکی از پیش ران های مهم اقتصادی باشد.

۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۱۳
روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی فن آوران |
تعداد بازدید : ۱,۲۶۲
کد خبر : ۹۷

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

تماس با ما

مجتمع صنعتی: خوزستان - بندرماهشهر - منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سایت 3 -  کد پستی: 6356178927   صندوق پستی: 365
 
دفتـر مرکـزی: تهران ، خیابان گانــدی جنوبی ، خیابان شهید پالیزوانی  ( هفتم ) پلاک 18 کد پستی: 1517643711
  

تلفن گویا دفتر تهران: 1-88660970 - 21 98+

واحد مخابرات مرکزی: 52123600 - 61 98+