برگزاری مجامع عمومی عادی و فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران

برگزاری مجامع عمومی عادی و فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی فن آوران، مجمع عمومی عادی صاحبان سهام برای سال مالی 1401 و نیز مجمع فوق العاده این شرکت، صبح امروز در محل سالن شهید آوینی مجموعه فرهنگی ورزشی  تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران برگزار شد.

درابتدا محمد جواد بدری نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن آوران به ارائه گزارش عملکرد هیئت مدیره پرداخت و با اشاره به اهداف کلان ترسیمی در پتروشیمی فن آوران، مستند به بیانیه چشم انداز این شرکت، از تحقق برنامه های استراتژیک، نظیر پایداری تولید، سودآوری، مدیریت مصارف حامل های انرژی، پروژه های خودکفایی، زیست محیطی و توسعه ای خبر داد.

بدری انتخاب پتروشیمی فن آوران بعنوان صنعت سبز طی قریب به یک دهه و قرار گرفتن در جمع یکصد شرکت برتر نخست ایرانی طی پنج سال متوالی اخیر در رتبه بندی IMI-100 را در راستای چشم انداز ترسیمی و اهداف کلان تعریف شده عنوان کرد و از آمادگی این شرکت در حوزه تولید، اشتراک و صدور دانش فنی خبر داد.

براساس گزارش هیئت مدیره به مجمع ،میزان تولید محصولات در سال 1401متاثر از محدودسازی گاز خوراک به مدت53 روز و نیز قطع کامل آن به مدت 28 روز در فصول سرد، روند کاهشی مقادیر تولیدات را در پی داشته است. این درحالیست که واحد های تولیدی پتروشیمی فن آوران در پی مدیریت موثر شرایط ناپایدار راکتور فرسوده اسید و جایگزینی موفق آن با راکتور جدید و انجام سایر اقدامات بهبودی، در وضعیت مطلوب بسر می برند به نحوی که پس از نصب و راه اندازی این راکتور2101، این شرکت موفق به ثبت رکورد بالاترین میزان تولید اسید در یک روز و نیز بیشترین تولید ماهیانه این محصول در سال 1401 گردید که از بدو تاسیس بی سابقه بوده است و هم اکنون این مجتمع آمادگی کامل جهت تحقق ظرفیت اسمی تولیدات به ویژه در واحد اسید استیک را داراست که قطع مجدد خوراک و یا محدودیت در عرضه گاز خوراک این توانمندی را مختل خواهد نمود.

محمد جواد بدری با اشاره به اقدامات بهبود صورت گرفته جهت مدیریت مصارف درحوزه حامل های انرژی و رفع موانع تولید، بر تداوم این روند در راستای تامین منافع حداکثری ذینفعان تاکید کرد. وی در تبیین جزئیات این دستاورد مهم که همگام با مسئولیت های اجتماعی این شرکت و التزام آن به اصول توسعه پایدار می باشد، به بهینه سازی مصارف سوخت به میزان 2،609 میلیارد ریال، بهینه سازی مصارف یوتیلیتی به میزان 134 میلیارد ریال، و صرفه جویی ناشی از اجرای طرح میترینگ در سال1401 به میزان 1،210 میلیارد ریال اشاره داشت.

گزارش عملکرد هیئت مدیره به مجمع در حوزه خودکفایی نیز نمایان گر 15،360میلیون یورو صرفه جویی ناشی از داخلی سازی قطعات و تجهیزات طی شش سال گذشته اشاره داشت.

در عرصه بازرگانی واقتصادی نیز بدری، درآمد عملیاتی شرکت را در سال 1401 با اشاره به موانع و محدودیت های صادراتی نسبت به سال 1401 کاهشی اعلام کرد.

 سود خالص سال مالی 1401، علیرغم کاهش درآمد عملیاتی وافرایش شدید قیمت گاز و یوتیلیتی که متانول ساز ها را به نفع رقبای خارجی در چرخه رقابت با چالش مواجه می سازد با طی روند رو به رشد به 31،451 میلیارد رسید که افزایش 53 درصدی این شاخص موید صحت سرمایه گذاری های هدفمند این شرکت در گذشته است. 

محمد جواد بدری مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره، در ادامه با توجه به تملک 48 درصدی سهام شرکت پتروشیمی فارابی توسط فن آوران، از اقدامات بهبود صورت گرفته در این شرکت که منجر به خروج آن از شمول ماده 141 قانون تجارت گردید تجلیل کرد و نوید پوشش کامل زیان سنواتی پتروشیمی فارابی را در سال جاری  به سهامداران داد. خاطر نشان می سازد، پتروشیمی فارابی در سال 1400، موفق به شناسایی 413 میلیارد ریال سود خالص شد.

مدیرعامل پتروشیمی فن آوران با اشاره به لزوم تغییر رویکرد نهاد های بالا دست در خصوص نرخ خوراک ابلاغی که منجر به زیان متانول سازان و اختلال در روند روبه رشد آنها می گردد گفت نرخ جدید خوراک که بر اساس هاب اروپا تعریف می گردد در منطقه خاور میانه بی سابقه است و با اشاره به بالاترین نرخ جاری در منطقه که در عمان با 12 سنت جریان دارد از عدم توجیه نرخ 28 سنتی کاز خوراک برای صنایع داخلی گلایه نمود و ابراز امیدواری کرد تا سیاست گذاری این مهم با توجه به لحاظ منافع ذینفعان شرکت های پتروشیمی که جامعه کارگری و بازنشستگان گرامی هستند صورت پذیرد.

شایان ذکر است موضوع نرخ گاز خوراک 7 هزار تومانی مورد مطالبه عموم سهامداران حقوقی و حقیقی حاضر در مجمع جهت پیگیر تا لغو این تصمیم بود و تقاضای مجدانه آنها جهت پیگیری مستمر ارکان مدیریتی شرکت پتروشیمی فن آوران تا حل و فصل موضوع به هیئت رئیسه مجمع اعلام شد.

درادامه، گزارش حسابرسی صورت های مالی شرکت فن آوران مرتبط با سال مالی 1401 توسط بازرس قانونی شرکت، قرائت گردید که بر اساس آن شرکت پتروشیمی فن آوران موفق به دریافت گزارش حسابرسی منصفانه برای عملکرد منتهی به 29 اسفند ماه1401 گردید.

در راستای دستورجلسه مجمع صورت وضعیت مالی وصورت سود و زیان و نیز جریان وجوه نقد شرکت برای سال مالی 1400 تایید و مورد تصویب سهامداران قرار گرفت. بازرس قانونی شرکت با تصویب حداکثر سهامداران حاضر، سازمان حسابرسی تعیین و روزنامه کثیر الانتشار شرکت برای درج آگهی های در سال 1402 روزنامه اطلاعات اعلام گردید. همچنین  نظر به شناسایی 31،451 میلیارد ریال سود خالص منتج از عملکرد شرکت در سال مالی 1401، سود پایه هر سهم جهت تخصیص به سهامداران شرکت پتروشیمی فن آوران 900 ریال به ازای هر سهم  اعلام و به تصویب مجمع رسید.

11


10
9
8
7
6
5
4
3
2

۱۲ تیر ۱۴۰۲ ۱۴:۲۴
روابط عمومی وامور بین الملل |
تعداد بازدید : ۸۳۸
کد خبر : ۲۰۷

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

تماس با ما

مجتمع صنعتی: خوزستان - بندرماهشهر - منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سایت 3 -  کد پستی: 6356178927   صندوق پستی: 365
 
دفتـر مرکـزی: تهران ، خیابان گانــدی جنوبی ، خیابان شهید پالیزوانی  ( هفتم ) پلاک 18 کد پستی: 1517643711
  

تلفن گویا دفتر تهران: 1-88660970 - 21 98+

واحد مخابرات مرکزی: 52123600 - 61 98+