آغاز عملیات اجرایی طرح پتروالفین فن آوران

عملیات اجرایی پروژه یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تنی پتروالفین فن آوران کلید خورد و این طرح وارد فاز اجرایی گردید.
آغاز عملیات اجرایی طرح پتروالفین فن آوران

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی فن آوران، پروژه یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تنی پتروالفین فن آوران پس از اتمام مطالعات امکان سنجی و صدور مجوز های لازم، با مشارکت سهامداران  خود وارد مرحله عملیاتی ساخت شد.

بنا بر این گزارش با تخصیص زمین مربوطه در فاز 5 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، اخذ کلیه مجوز های لازم و اعلام آمادگی سهامداران، این طرح  وارد فاز عملیاتی گردید.

محمد جواد بدری نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل پتروشیمی فن آوران که سهامدار عمده  شرکت پتروالفین فن آوران بشمار می رود در این ارتباط گفت قرار است در فاز نخست، بستر سازی لازم برای احداث کارخانه تولیدی صورت پذیرد که طی آن علاوه بر آماده سازی معابر پیرامونی و داخلی، ساخت دو مخزن 50 هزار تنی ذخیره متانول با مجموع 100 هزار تن ظرفیت در دستور کار قرار دارد.

بدری هدف از احداث این واحد یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تنی تولید متانول را با توجه به لزوم تغییر استراتژی های تولیدی از خام فروشی به سوی اهداف با سود آوری مطمئن و پایدارتر، تامین خوراک لازم برای زنجیره ارزش تعریف شده این محصول در پتروالفین فن آوران اعلام کرد و افزود قرار است با توسعه زنجیره تولید در حوزه صنایع پایین دست متانول، سالانه 280 هزار تن پلی اتیلن سبک و سنگین خطی و نیز 450 هزار تن پلی پروپیلن در کنار سایر محصولات جانبی تولید گردد.

وی در خصوص نحوه تامین اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه افزود منابع مالی لازم برای احداث و بهره برداری از این طرح از محل سرمایه گذاری سهامداران و نیز با استفاده از منابع بانکی خواهد بود که زمینه تامین آن فراهم گردیده است.

محمد جواد بدری در بیان فرصت های شغلی جدید مهیا شده توسط این طرح گفت این طرح در فاز پروژه حدود 3 الی 4 هزار نفر اشتغال زایی مستقیم خواهد داشت و در زمان بهره برداری و عبور از فاز پروژه دارای ساختار نیروی انسانی 800 نفری خواهد بود.

پتروالفین فن آوران از طرح های کلان در دست اجرا در صنعت پتروشیمی است که با اجرای آن سالانه 1.650.000 تن به ظرفیت تولید متانول کشور و طبق اهداف طرح، 280 هزار تن پلی اتیلن سبک و سنگین خطی و همچنین 450 هزار تن پلی پروپیلن و سایر محصولات جانبی تولید خواهد شد.

۱۶ مهر ۱۴۰۱ ۰۹:۱۹
روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی فن آوران |
تعداد بازدید : ۱,۱۸۲
کد خبر : ۱۵۱

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

تماس با ما

مجتمع صنعتی: خوزستان - بندرماهشهر - منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سایت 3 -  کد پستی: 6356178927   صندوق پستی: 365
 
دفتـر مرکـزی: تهران ، خیابان گانــدی جنوبی ، خیابان شهید پالیزوانی  ( هفتم ) پلاک 18 کد پستی: 1517643711
  

تلفن گویا دفتر تهران: 1-88660970 - 21 98+

واحد مخابرات مرکزی: 52123600 - 61 98+