رشد چشمگیر عملکرد شرکت های تابعه شستا و تداوم ارتقاء شاخص های عملکردی در پتروشیمی فن آوران

در سال تولید ، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها
رشد چشمگیر عملکرد شرکت های تابعه شستا و تداوم ارتقاء شاخص های عملکردی در پتروشیمی فن آوران

محمد جواد بدری مدیر عامل پتروشیمی فن آوران با ارایه گزارش عملکرد سه ماهه نخست سال جاری، از رشد چشمگیر کلیه شاخص های مالی این شرکت طی سه ماه نخست سال و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و بودجه مصوب سال 1400 خبر داد.

 بدری با اشاره به جهش 363 درصدی شاخص سود خالص سه ماهه نخست نسبت به مدت مشابه سال 1399، از افزایش 191 درصدی سود خالص سه ماهه نسبت به بودجه مصوب  با مبلغ 11.164 میلیارد ریال خبر داد که معادل 44 درصد بودجه 25.169 میلیارد ریالی سال 1400 در شاخص سود خالص است .

وی همچنین با اشاره به وضع مطلوب تولید و نیز فروش محصولات علیرغم وجود محدودیتهای جاری، ابراز امیدواری کرد تا شرکت پتروشیمی فن آوران که به تازگی موفق به تخصیص بالاترین مبلغ سود پایه سهام به میزان 64 هزار ریال در آخرین مجمع عمومی عادی خود گردیده است، با تداوم روند روبه رشد خود در سال جاری ، نوید تکرار این دستاورد را برای دومین سال پیاپی به سهامداران خود بدهد .

او با اشاره به مجموع مبلغ  فروش18.354 میلیارد ریالی محصولات در سه ماهه اول سال 1400 ، رشد 296درصد درآمدهای عملیاتی را نسبت به مدت مشابه سال قبل  قابل توجه عنوان نمود.

مدیر عامل پتروشیمی فن آوران در ادامه با اشاره به عملیات تعمیرات اساسی واحد متانول این شرکت که در نوروز سال جاری با موفقیت کامل به انجام رسید از دستاوردهای این عملیات و تاثیر مثبت آن در تدوام و پایداری تولید خبر داد .

وی گفت طی انجام این اورهال که با هدف دستیابی به ظرفیت اسمی و کاهش مصارف حامل انرژی در کنار  افزایش ضریب اطمینان پایداری تولید و کاهش توقفات، برنامه ریزی شده بود، کلیه اهداف تعیین شده محقق گردید.

حوزه پروژه ها توسعه ای شرکت و ظرفیت های تولیدی با محوریت صنایع پایین دستی و تنوع بخشی به تولیدات از دیگر اهم موارد  مورد اشاره مدیرعامل پتروشیمی فن آوران در ارایه گزارش عملکرد سه ماهه شرکت بود که در سه ماهه نخست سال جاری نیز با جدیت مورد پیگیری واقع گردیده است .

او در این ارتباط با اشاره به مالکیت 60 درصدی سهام پروژه پتروالفین فن آوران ، از اتمام اقدامات اساسی و زیربنایی نظیر تخصیص زمین پروژه ، اخذ مجوزهای لازم از سازمان منطقه ویژه ، سازمان حفاظت از محیط زیست، راه اندازی انشعاب های برق، آب و احداث خط لوله گاز خوراک پروژه خبر داد و ابراز امیدواری کرد با اتمام مراحل خرید تکنولوژی طرح، بتوان در آینده نزدیک شاهد آغاز احداث پروژه پتروالفین فن آوران در سایت پنج منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر بود .

بدری  همچنین با اشاره به روند رو به رشد پتروشیمی فارابی از دیگر  شرکت های زیر مجموعه پتروشیمی فن آوران که 48 درصد سهام آن  را از آن خود دارد و خروج این شرکت پس از چندین سال  از محدوده زیان ، از  تداوم رشد شایان توجه شاخص های تولید و سود آوری پتروشیمی  فارابی  در سه ماهه نخست در این شرکت صاحب نام یاد کرد.

وی در پایان با اشاره به  لزوم خود باوری و اتکاء به توانمندی های موجود در کشور ، رویکرد جاری در مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و تاپیکو را شایان تقدیر و توجه دانست و اظهار داشت کلیه  موفقیت هایی که امروز مشهود است مرهون نگرش های نوین جاری در ساختار مدیریتی و اجرایی شستا و تاپیکو می باشد که امروز به مدد حسن اعتماد ایشان و تلاش و همت کارکنان در شرکت های تابعه، نمود عینی جهش تولید ، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها گردیده است.

۲ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۸:۵۰
تعداد بازدید : ۲,۵۰۱
کد خبر : ۱۰۷

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

تماس با ما

مجتمع صنعتی: خوزستان - بندرماهشهر - منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سایت 3 -  کد پستی: 6356178927   صندوق پستی: 365
 
دفتـر مرکـزی: تهران ، خیابان گانــدی جنوبی ، خیابان شهید پالیزوانی  ( هفتم ) پلاک 18 کد پستی: 1517643711
  

تلفن گویا دفتر تهران: 1-88660970 - 21 98+

واحد مخابرات مرکزی: 52123600 - 61 98+