درمجمع عمومی عادی سال مالی 1399 پتروشیمی فن آوران

سود پایه 64000 ریالی به ازای هر سهم، نوید عینی پتروشیمی فن آوران به سهامداران

مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی فن آوران صبح امروز در محل سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران برگزار و سود پایه هر سهم منتج از عملکرد کم نظیر این شرکت،64000 ریال اعلام و به تصویب مجمع رسید.
سود پایه 64000 ریالی به ازای هر سهم، نوید عینی پتروشیمی فن آوران به سهامداران

مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی فن آوران صبح امروز در محل سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران و بارعایت الزامات بهداشتی در جهت مقابله باشیوع بیماری کرونا برگزار شد. درابتدای مجمع و پس از رسمیت اجلاس، محمد جواد بدری مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن آوران به ارائه گزارش فعالیت هیئت مدیره پرداخت.

وی با اشاره به اهداف کلان ترسیمی در پتروشیمی فن آوران و مستند به بیانیه چشم انداز این شرکت در افق 1404، از تحقق پی در پی این اهداف، نظیر پایداری تولید، سودآوری و ارتقاء سطح ایمنی فعالیت های صنعتی با ثبت رکورد 34 میلیون نفرساعت بدون آتش سوزی و نیز 18 میلیون نفرساعت بدون حادثه خبر داد.

بدری انتخاب پتروشیمی فن آوران بعنوان صنعت سبز برای چندمین سال متوالی و قرار گرفتن در جمع صد شرکت برتر نخست ایرانی طی سه سال اخیر را در راستای چشم انداز ترسیمی و اهداف کلان تعریف شده عنوان کرد و از آمادگی این شرکت در حوزه تولید، اشتراک و صدور دانش فنی خبر داد که مشارکت متخصصان آن در پیش راه اندازی و راه اندازی پتروشیمی های سبلان، مرجان و پترو کیمیای خاور میانه در این ارتباط، قابل ذکر هستند.

رشد تولید محصولات در سال 1399 از اهم نکات بارز گزارش فعالیت هیئت مدیره به مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 1399/12/30 شرکت پتروشیمی فن آوران می باشد. بر این اساس پتروشیمی فن آوران موفق به تولید 108 هزارتن منوکسید کربن و نیز 148 هزار تن اسید استیک گردید که از بدو راه اندازی این شرکت بی سابقه بوده است و با احتساب 963 هزار تن متانول تولیدی، در مجموع، افزایش 6/2 درصدی تولید کل نسبت به سال قبل و افزایش 19/5 درصدی این شاخص نسبت به چهار سال گذشته را نشان میدهد.

محمد جواد بدری با اشاره به اقدامات بهبود صورت گرفته جهت مدیریت مصارف درحوزه حامل های انرژی و رفع موانع تولید، رکورد های بی سابقه تولید در سال 1399 را مرهون التزام و باور به توان تخصصی و گسترش خودباوری در میان ارکان مختلف شرکت دانست و از صرفه جویی 607 هزار میلیون ریالی در حوزه کاهش مصارف انرژی خبر داد.

وی افزود با تعریف پروژه های افزایش ظرفیت تولیدات مشتمل بر پروژه دریافت گاز اتان از پالایشگاه گاز بید بلند و نیزجذب دی اکسید کربن مازاد درپتروشیمی رازی، امکان تحقق تولید مازاد بر ظرفیت اسمی واحد های تولیدی این مجتمع محقق می گردد که در دستور کار قرار دارد.

افزایش 3 درصدی مقدار کل فروش سال 99 نسبت به گذشته که رشد 7 درصدی مجموع صادرات را در بطن خود دارد، در کنار حسن استفاده از فرصت های بازار های هدف و افزایش 491 درصدی صادرات اسید استیک تولیدی پتر.شیمی فن آوران، از اهم دیگر دستاوردهای مطرح در حوزه بازرگانی گزارش هیئت مدیره این شرکت به مجمع می باشد. بر همین اساس رشد 89 درصدی ارزش ریالی فروش محصولات از اهم شاخص های بارز و دستاوردهای بازرگانی بشمار می روند که در سال1399 محقق گردیدند.

بنا بر اعلام محمد جواد بدری مدیرعامل، درآمد عملیاتی شرکت فن آوران از 29،145 میلیارد ریال در سال98 به 55،210 میلیارد ریال در سال99 ریال افزایش یافته است و سود عملیاتی سال مالی 1399 آن نیز مبین جهش مثبت 85 درصدی نسبت به سال قبل و تحقق رقم 26،007 میلیارد ریالی است. وی افزود سود خالص پتروشیمی فن آوران در سال 1399 با رشد 281 درصدی از 16،053 میلیارد ریال در سال1398 به 61،175 ریال افزایش یافته است که  درنوع خود بسیار قابل توجه و کم نظیر است.

 بدری درادامه با توجه به تملک 48/02 درصد سهام شرکت پتروشیمی فارابی توسط فن آوران، از اقدامات بهبود صورت گرفته در پتروشیمی فارابی و خروج آن از محدوده زیان و شناسایی 290 میلیارد ریال سود خبرداد و ضمن تقدیر از تلاش های بعمل آمده توسط مدیریت و کارکنان پتروشیمی فارابی، ابراز امید واری کرد با ادامه روند روبه رشد این شرکت که عملکرد سه ماهه نخست سال جاری آن نیز موید تداوم سود آوری است، بازار بزودی شاهد بازگشت قدرتمند شرکت پتروشیمی فارابی به جایگاه اصلی خود در عرصه تولیدات پتروشیمی باشد.

درادامه مجمع، گزارش حسابرسی صورت های مالی شرکت فن آوران مرتبط با سال مالی 1399 توسط نماینده حسابرس مستقل، قرائت گردید که بر اساس آن شرکت پتروشیمی فن آوران برای دومین سال متوالی موفق به دریافت گزارش حسابرسی قابل قبول گردید.

در راستای دستورجلسه مجمع صورت وضعیت مالی وصورت سود و زیان نیز جریان وجوه نقد شرکت برای سال مالی 1399 تایید و مورد تصویب سهامداران قرار گرفت. بازرس قانونی شرکت با تصویب حداکثر سهامداران حاضر، سازمان حسابرسی انتخاب و روزنامه کثیر الانتشار شرکت برای درج آگهی های شرکت در سال 1400 روزنامه اطلاعات معرفی گردید. همچنین نظر به شناسایی 61،175 میلیارد ریال سود خالص منتج از عملکرد قابل توجه و بارز شرکت در سال مالی 1399، سود پایه هر سهم جهت تقسیم میان سهامداران شرکت پتروشیمی فن آوران 64 هزار ریال به ازای هر سهم  اعلام و به تصویب مجمع رسید.

 

رسانه جدید

 

رسانه جدید

 

5

۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۲۰:۱۹
روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی فن آوران |
تعداد بازدید : ۳,۳۲۳
کد خبر : ۱۰۶

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

تماس با ما

مجتمع صنعتی: خوزستان - بندرماهشهر - منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سایت 3 -  کد پستی: 6356178927   صندوق پستی: 365
 
دفتـر مرکـزی: تهران ، خیابان گانــدی جنوبی ، خیابان شهید پالیزوانی  ( هفتم ) پلاک 18 کد پستی: 1517643711
  

تلفن گویا دفتر تهران: 1-88660970 - 21 98+

واحد مخابرات مرکزی: 52123600 - 61 98+